الزام پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای شرکت در دوره‌های مهارت آموزی

بدون دیدگاه

پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۱ در زمان ثبت نام در مراکز مجری دوره یک ساله مهارت آموزی ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روان خوانی قرآن کریم و مدرک کسب مهارت های هفت گانه ICDL هستند.

به گزارش ایسنا، اسامی نهایی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۱ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است. متقاضیان ضمن مراجعه به درگاه مذکور، چنانچه در ردیف قبولین نهایی آزمون قرار گرفته اند، به منظور طی سایر مراحل استخدام (گواهی عدم سوءپیشینه، آزمایشات و معاینات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی و آمادگی جهت شرکت در دوره های مهارت آموزی) اقدام کنند.

 داوطلبانی که در ردیف قبولین نهایی در این مرحله از آزمون قرار نگرفته اند به دلیل عدم تأیید گزینش، انصراف، غیبت عدم تأیید پزشکی، عدم کسب حدنصاب‌های لازم در آزمون مذکور بوده و در صورت نیاز به پیگیری نسبت به عدم قبولی خود در آموزش و پرورش می تواستند بعد از ۴۸ ساعت از اعلام نتایج از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به اداره کل آموزش و پرورش استان ارزیابی شده خود مراجعه کنند.

درخصوص داوطلبانی که صلاحیت های عمومی (گزینش) آنان مورد تایید قرار نگرفته و در ستون وضعیت قبولی کارنامه اعلام نتایج نهایی با کد ۱۹ مشخص شده، ضروری است تا تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳ ضمن مراجعه حضوری به هسته گزینش استان محل ارزیابی شده خود، نسبت به ارائه درخواست کتبی تجدید نظر اقدام نموده و مراحل بررسی پرونده خود در فرایند تجدید نظر را از هسته مزبور پیگیری نمایند.

بدیهی است، عدم ارائه درخواست تجدید نظر در مهلت زمانی مذکور به منزله انصراف تلقی شده و به مراجعات و درخواست های پس از تاریخ ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین هسته های گزینش از پذیرش اعتراضات داوطلبان قبل از تاریخ  ۱۵ بهمن معذور هستند.

براساس برنامه ریزی های انجام گرفته و زمان بندی پیش بینی شده، مقرر است دوره مهارت آموزی قبول شدگان آزمون مذکور، هم زمان با انجام سایر مراحل استخدامی از طریق دانشگاه دانشگاه فرهنگیان مجری دوره صورت گیرد. لذا شایسته است داوطلبان پذیرفته شده در این مرحله، جهت ثبت نام و حضور در دوره مزبور مطابق ضوابط و مقررات دانشگاه مجری اقدام نمایند.

به منظور اطلاع از نحوه ثبت نام و شرکت در دوره مهارت آموزی، پذیرفته شدگان مکلف هستند چهار (۴) روز بعد از اعلام نهایی آزمون به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه مزبور به نشانی  /https://cfu.ac.irمراجعه نمایند.

بخشی از هزینه های برگزاری دوره یک‌ساله مهارت آموزی (خدمات آموزشی و رفاهی) بر عهده داوطلب خواهد بود. چنانچه هر یک از پذیرفته شدگان در طول برگزاری دوره یک ساله مهارت آموزی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند، وزارت آموزش و پرورش به تشخیص خود نسبت به محاسبه و اخذ هزینه های مربوط اقدام خواهد کرد.

محل آموزش دوره مهارت آموزی، براساس شغل محل توسط دانشگاه مجری دوره مهارت آموزی تعیین خواهد شد مهارت آموز مکلف است وفق ضوابط دانشگاه اقدام نمایند در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.

چنانچه به هر دلیلی صلاحیت های عمومی فرد پذیرفته شده در این مرحله از سوی هسته گزینش مورد تأیید قرار نگیرد انجام معاینات پزشکی، ارائه گواهی سوءپیشینه و همچنین شرکت در دوره مهارت آموزی و موفقیت در دوره مزبور، هیچ گونه حقی جهت استخدام در آموزش و پرورش ایجاد نخواهد کرد و از ادامه فرایند انجام کار جلوگیری خواهد شد.

مطابق بند (۶) بخش هفتم “شرایط اختصاصی” صفحه ۱۶ دفترچه آزمون مزبور، پذیرفته شدگان نهایی مکلفند در زمان ثبت نام در مراکز مجری دوره یک ساله مهارت آموزی ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روان خوانی قرآن کریم و مدرک کسب مهارت های هفت گانه ICDL هستند در غیر این صورت باید تعهد نمایند که قبل از اتمام دوره یکساله مهارت آموزی، مدارک مزبور را ارائه نمایند.

مطابق بند ۱۳ بخش تذکرات مهم مندرج در صفحه ۱۷ دفترچه آزمون، مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام‌ شده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان بررسی مدارک، ارزیابی تکمیلی، بررسی صلاحیت های عمومی گزینش و یا دوره مهارت آموزی بر عهده داوطلب خواهد بود و چنانچه در هر مرحله از جذب و استخدام محرز شود، داوطلب به ‌اشتباه یا به‌ عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی ‌باشد از انجام مراحل بعدی محروم شده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌شود.

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دوره مهارت آموزی و تشکیل پرونده استخدامی به ترتیب از طریق دانشگاه مجری دوره مزبور و اداره کل آموزش و پرورش استان سهمیه خدمتی اعلام خواهد شد:

 – اصل و تصویر مدارک سجلی و هویتی داوطلب (کارت ملی/   شناسنامه و شناسنامه فرزندان)
– اصل و تصویر مدارک تحصیلی (گواهینامه موقت یا دانشنامه)
– اصل کارنامه نتایج نهایی آزمون
– اصل و تصویر مدارک مربوط به ایثارگری
– اصل و تصویر کارت پایان خدمت و معافیت دائم برای افراد ذکور
– سایر مدارک مورد نیاز طبق مرجع مربوط

منبع : ایسنا

نوشتهٔ پیشین
همایش بزرگ مربیان چرتکه و رباتیک ایده‌ پردازان خلاق
نوشتهٔ بعدی
اولین کارگاه آموزشی کاربردی مدرسه کسب و کار نوجوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید